Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Mayıs 2022 Cumartesi

Kadın yönetici sayısı artıyor, eşitsizlik devam ediyor

Hollanda’da yönetici pozisyonunda çalışan kadınların sayısı artıyor. Ne var ki ülke genelinde erkekler kadınlara göre yüzde 14 daha fazla kazanıyor. Yöneticisi kadın olan şirketlerde bile erkekler daha fazla maaş alıyor.

Utrecht ve Radbound üniversitelerinin altı sektörden 41 şirket üzerinde yaptığı araştırmaya göre, Hollanda’da yönetici pozisyonunda çalışan kadınların sayısı geçtiğimiz yıllarda yükselişe geçti. Ancak erkek ve kadınlar arasındaki ücret eşitsizliği neredeyse hiç azalmadı, şirketin yöneticisi kadın bile olsa, kadın çalışanlar genellikle daha az maaş alıyor. 

Ülke genelinde erkekler, kadınlara göre ortalama yüzde 14 daha fazla kazanıyor. 

AD gazetesinin hazırladığı rapora göre, Hollanda’daki 154 yerel belediyenin 46’sında sadece erkekler çalışıyor. Yerel hükümetlerde çalışanların sadece yüzde 27’si kadın.

Geri Dön 28 Mayıs 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN