Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
01 Temmuz 2022 Cuma

İsviçre gaz kıtlığına hazırlanıyor

İsviçre önümüzdeki kış için olası bir doğalgaz kıtlığına hazırlanıyor. Endüstri temsilcileri bir araya geldi.

İsviçre’de bakanlar, önümüzdeki kış yaşanabilecek bir doğalgaz kıtlığına hazırlık yapmak için endüstri temsilcileriyle bir araya geldi. Doğalgaz konusunda tamamen dışarıyla bağımlı olan İsviçre, gaz ihtiyacının yaklaşık yarısını Almanya üzerinden Rusya’dan temin ediyor. 

Plana göre, ilk aşamada vatandaşlardan olabildiğince enerji tasarrufu yapmaları istenecek. Tasarruf çağrısı yeterli olmazsa, jakuzi, sauna, kapalı havuz gibi çok enerji harcayan ama elzem olmayan hizmetlerin kullanımı yasaklanacak. 

Durum daha da ciddileşirse, çok enerji harcayan büyük fabrikaların faaliyetleri yüzde 80’e kadar kısıtlanacak. Doğalgazla ısınan evlere, okullara ve sosyal hizmet kurumlarına öncelik verilecek. Bu durumda bütün ülke ekonomisi etkilenecek. Ancak bu sadece en kötü durum senaryosu, uzmanlar gerçekten buna gerek olacağını düşünmüyor. 

Geri Dön 01 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN