Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
29 Haziran 2022 Çarşamba

Gençler arasında şiddet suçu arttı, uyuşturucu suçu azaldı

İsviçre’de 18 yaş altında suç oranı bir önceki yıla nazaran yüzde 7,5 arttı. Uyuşturucuya bağlı suçlar yüzde 25 azalırken, şiddet vakaları neredeyse ikiye katlandı.

Federal İstatistik Ofisi verilerine göre, İsviçre’de 18 yaşın altındakiler arasında suç oranı, 2021 yılında bir önceki yıla göre yüzde 7,5 arttı. Gençler arasında cinsel taciz ve şiddet vakalarının, bir yılda neredeyse ikiye katlandığı açıklandı. Şiddet ve haneye tecavüzden tutuklanan gençlerin sayısı da ciddi oranda arttı. 

Uyuşturucu suçları ise geçen seneye göre neredeyse yüzde 25 azaldı. Uyuşturucu suçlarında, son 5 yıldır istikrarlı bir düşüş yaşanıyor.

İsviçre’de morfin, eroin gibi opioid uyuşturucuların kullanımı, resmi verilere göre son 20 yılda üçe katlandı. ETH Zürih’ten uzmanlar, bilinen vakaların buzdağının sadece görünen kısmı olduğunu belirtti, İsviçre’nin bu konuda daha çok veri ve araştırmaya ihtiyacı olduğunu vurguladı. 

Geri Dön 29 Haziran 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN