Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
29 Nisan 2022 Cuma

Araştırma: Her 10 kadından 6’sı tacize uğradı

İsviçre’de Federal Konsey’in yaptığı araştırmaya göre her 10 kadından 6’sı hayatlarında en az bir kere tacize uğradı. Tacize uğrayan kadınların sadece yüzde 20'si polise bildirdi.

İsviçre Federal Konseyi kadın tacizlerine yönelik araştırma yaptı. Araştırmada çarpıcı sonuçlar çıktı. Buna göre ülkede her 10 kadından 6’sı hayatlarında en az bir kere tacize uğradı ancak tacize uğrayan kadınların yalnızca yüzde 20’si bunu polise bildirdi. Polise bildirme oranının düşük olmasının sebebi olarak halkın polise ve otoriteye güvenmemesi ile iş yerinde tacize uğrayanların işten atılma korkusu yaşaması gösterildi.

Polis raporlarına göre, taciz kurbanlarının yüzde 90’ı kadın, bu kişilerin büyük bölümü 18 ila 29 yaşları arasında. Saldırganların ise yüzde 95’i erkek. 

Geri Dön 29 Nisan 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN