Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Ocak 2024 Cuma

Yalnızlık da sınıfsal

Yapılan araştırmalar, yoksul aile çocuklarının, orta ve üst sınıf aile çocuklarına nazaran yalnızlık riskinin daha yüksek olduğunu gösterdi.

Zürih ve Stockholm Üniversiteleri tarafından gerçekleştirilen ortak bir araştırma, dar gelirli ailelerin çocuklarının okul hayatında daha zor arkadaşlık kurduğunu, yalnızlık riskinin orta ve üst gelirli ailelere göre daha yüksek olduğunu ortaya koydu. Araştırmada, İsveç’te 14-15 yaş aralığında, yoksul hanelerde büyüyen çocukların daha az arkadaşı olduğu tespit edildi. Raporda, İsveç’in en düşük gelirli yüzde 20 dilimindeki ebeveynler yoksul olarak sınıflandırıldı.

Araştırmayı yürüten uzmanlar, ebeveynlerin sosyal statüsünün, modaya uygun giyinmenin,  spor, sanat gibi hobilerin arkadaşlık kurmada önemli bir rol oynadığını vurguladılar. Dar gelirli ailelerde büyüyen gençlerin, üst gelir gruplarına göre spor veya sanatla çok daha az ilgilendikleri, akranlarıyla okul dışında iletişim kurmakta zorlandıkları ifade edildi.

Uzmanlar, söz konusu sınıfsal sorunun engellenmesi için okullarda sosyal etkinliklerin artırılmasını önerdiler.

Geri Dön 26 Ocak 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN