Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Mayıs 2024 Salı

Ukraynalı erkekler korunma statüsünü kaybedebilir

Ukraynalı erkeklerin cepheye çağrılması nedeniyle, İsviçre'deki Ukrayna Büyükelçiliği geçtiğimiz aydan beri erkeklerin işlemlerini gerçekleştirmiyor.

Ukrayna, savaş durumunda olan erkekleri cepheye çağırmak için harekete geçti. NZZ'in haberine göre, İsviçre'deki Ukrayna Büyükelçiliği, nisan ayından bu yana Ukraynalı erkeklerin pasaport sürelerini uzatmıyor ve konsolosluk işlemlerini gerçekleştirmiyor. Bu uygulamanın diğer ülkelerdeki Ukrayna temsilciliklerinde de başladığı belirtiliyor.

İsviçreli siyasetçiler, 11 bin Ukraynalı erkeğin 'S' korunma statüsünün kaldırılması çağrısında bulundu. FDP'li Ulusal Meclis üyesi Christian Wasserfallen, korunma statüsünün kadınları, çocukları ve yaşlıları kapsaması gerektiğini belirterek, "Askerlik yapabilecek birinin koruma statüsü almasının haklı bir tarafı olamaz. Göçmen krizini daha da tırmandırmaya gerek yok" dedi.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba ise sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Ukraynalıların en büyük önceliği vatanı korumak olmalıdır" ifadelerini kullandı.

Geri Dön 14 Mayıs 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN