Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Ağustos 2023 Perşembe

Tutmayan nüfus tahmini konut fiyatlarını yükseltti

İsviçre'de 2055'te ulaşılması beklenen nüfusa şimdiden ulaşıldı. Nüfusun tahminlerden çok daha hızlı artması, konut sıkıntısını da katmerlendirdi.

İsviçre’de nüfus, beklentilerin iki katı hızlı artıyor. Daha önce 70 bin civarında olması beklenen nüfus artışının 148 bine ulaşabileceği belirtildi. Yapılan tahminlerin yanlış çıkması, hem yatırımcıları yanıltıyor hem de hâlihazırda var olan konut sıkıntısını büyütüyor. İnşaatların hız kazanması talep ediliyor çünkü mevcut konutların kira ücretleri büyük bir hızla artıyor.

İsviçre İstatistik Dairesi, 2010 yılında yaptığı öngörüde ülke nüfusunun 2055’te 8,9 milyona ulaşacağını belirtmişti. Ancak bu sayıya daha şimdiden ulaşıldı. İsviçre nüfusunun 10 yıl sonra 10 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor.

Geri Dön 24 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN