Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Şubat 2024 Çarşamba

Rusya’ya komşu ülkelere yapılan ihracat 3’e katlandı

İsviçre'den Rusya'ya komşu ülkelere yapılan ihracat, son yıllarda neredeyse 3 katına çıktı.

İsviçre’de St. Gallen Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, İsviçre’den Rusya’ya komşu ülkelere yapılan ihracatın neredeyse üç katına yükseldiğini ortaya koydu. Analizlerde, Rusya’nın Avrupalı ülkelerin ambargolarına çözüm olarak komşu ülkeleri kullandığına dikkat çekildi. Uzmanlar, Ermenistan, Kazakistan, Gürcistan gibi ülkelere yapılan ihracatın bir delil zinciri olduğunu vurguladı. Çok sayıda ürünün Türkiye ve Çin gibi üçüncü ülkelerden de Rusya’ya gönderildiği belirtildi. Uzmanlar, "Ticaret her zaman bir yolunu bulur" değerlendirmesini yaptılar.

İsviçre’nin, Ermenistan’a ihracatı savaşın başladığı 2021 yılından bu yana üçe katlanırken, Ermenistan’ın Rusya’ya ihracatı da yüzde 198 arttı.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden kısa bir süre sonra 28 Şubat 2022 tarihinde, Avrupa Birliği ülkeleri ve İsviçre yaptırım kararı almıştı. O tarihten bu yana, tıbbi ürünler gibi bazı istisnalar dışında Rusya'ya ihracat askıya alınmıştı.

Geri Dön 28 Şubat 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN