Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
13 Ocak 2023 Cuma

Kışın enerji kıtlığı beklenmiyor

İsviçre’de Federal Elektrik Komisyonu (Elcom), ülkede bu sene enerji kıtlığı yaşanmadan kışın atlatılmasının ‘neredeyse kesin’ olduğunu duyurdu.

Elcom başkanı Urs Meister, sonbahardan bu yana mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar ve halkın enerji tasarrufu çabaları sayesinde gaz rezervlerinin yılın bu dönemindeki ortalama yüzde 55-60’a kıyasla yüzde 75 doluluk oranına ulaştığını kaydetti. Ayrıca, bol miktarda yağış, hidroelektrik rezervlerinin de ortalamanın üzerine çıkmasını sağladı. 

Ancak Meister, İsviçre ve Avrupa'nın enerji güvenliği konusunda henüz tehlikeden çıkmadığını belirtti, Avrupa’nın Rus gazına bağımlılıktan kurtulmadığı sürece gelecek kışlarda durumun daha zor olabileceği uyarısında bulundu. 

Geri Dön 13 Ocak 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN