Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Nisan 2024 Cuma

Kaplan sivrisineği alarmı

Kuzeydoğu Avrupa'da son zamanlarda yayılan, zika ve dang virüsü taşıyabilen Asya kaplan sivrisinekleri, İsviçre'nin Zürih kentinde de tespit edildi.

Kaplan sivrisineği alarmı

Oberwald bölgesinde görülen bu sivrisinek türü, sağlık yetkililerini harekete geçirdi. Ekim ayının sonuna kadar bölgede yapılacak araştırmalarla sivrisineklerin yayılımı incelenecek. Bölge sakinlerine, Asya kaplanı sivrisineklerinin hızla çoğalabileceği küçük su birikintilerinden uzak durmaları uyarısı yapıldı. Ayrıca, bahçelerde su birikebilecek sulama kapları, saksı ve vazoların düzenli olarak boşaltılması önerildi.

İsviçre'de Asya kaplan sivrisineklerine ilk olarak 2016 yılında rastlanmış, ancak bu türün kent geneline yayılması 2023 yazı itibarıyla başlamıştı. Asya'nın güneydoğu bölgelerinde doğal olarak bulunan bu sivrisinek türü, zika ve sarı humma gibi ciddi hastalıkların taşıyıcısı olabiliyor.

Geri Dön 05 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN