Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Haziran 2023 Çarşamba

İsviçrelilerin üçte biri dinsiz

Federal İstatistik Ofisi’nin 2021 verilerine göre, İsviçre nüfusunun üçte biri, herhangi bir dine mensup değil. Bu oran, 20 yıl öncesinin neredeyse üç katı. 

15 yaşın üzerindeki 200 bini aşkın katılımcıyla yapılan araştırmaya göre, İsviçre sakinlerinin yüzde 32’sinin, herhangi bir dinle bağlantısı yok. 1970’lerden bu yana istikrarlı biçimde artan bu oran, 2000 yılında yüzde 11’di. Öte yandan, herhangi bir dine mensup olmayanların üçte biri de, kendini ‘ruhani’ veya ‘dindar’ olarak tanımlıyor. 

Araştırmaya göre Katolikler, nüfusun yüzde 32’sini, Protestanlar ise yüzde 21’ini oluşturuyor. 

Uzmanlar, herhangi bir dine bağlı hissetmeyenlerin, çoğunlukla daha genç, eğitimli, ve büyük şehirlerde yaşayan kesim olduğunu belirtiyor.

Geri Dön 14 Haziran 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN