Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Haziran 2024 Çarşamba

İsviçre Eritrelileri Ruanda’ya göndermeye hazırlanıyor

İsviçre'de sığınma başvuruları reddedilen Eritrelilerin Ruanda'ya gönderilmesi planlanıyor.

Hükûmet yetkilileri, sol partilerin itirazlarına rağmen kararın Ulusal Meclis ve Eyaletler Meclisi’nde oy çokluğuyla alındığını duyurdu. Federal Konsey’e gönderilen karar metninde, Ruanda’ya alternatif olarak Arnavutluk gibi üçüncü ülkelerin de değerlendirilmesi önerildi. Hür Demokratlar (FDP), sonucu "sert ama adil" bir iltica politikası olarak nitelendirdi.

İsviçre'de yaklaşık 300 Eritrelinin sığınma başvurusu reddedilmişti, ancak Eritre yalnızca gönüllü geri dönüşleri kabul ettiği için bu sığınmacılar ülkeden ayrılamamıştı. Kararın açıklanmasının ardından ülkede yaşayan Eritreliler, "İsviçre bu yasayla insanlık onurumuzu ayaklar altına alıyor" diyerek kararı eleştirdi.

Uluslararası Af Örgütü ise kararı tehlikeli olarak değerlendirdi ve "Birleşik Krallık’ın Ruanda planı İsviçre’yi de etkisi altına aldı" ifadelerini kullandı.

Geri Dön 12 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN