Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2024 Cuma

İşsizlik oranları yükseliyor

İsviçre'de işsizlik, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22,8 oranında arttı. İşsiz sayısı 100 binin üzerinde.

İşsizlik oranları yükseliyor

İsviçre Bölgesel İş Ajansı (RAV) raporlarına göre, ülkede işsizlik oranları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22,8 arttı. Haziran sonu itibarıyla 104 bin 518 kişi işsiz olarak kaydedildi. 

Gençler arasında işsizlik oranı yüzde 19,9 artışla 8 bin 948'e, 50-64 yaş grubunda ise yüzde 18,2 artışla 29 bin 565 kişiye ulaştı. Genel işsizlik oranı ise yüzde 2,3 olarak kaydedildi. Ancak bir önceki aya göre işsizlik oranı sabit kaldı.

Migros Bank baş ekonomisti Santosh Brivio, uluslararası ortamın gergin olmasına rağmen işsizlik oranının sabit kalmasını İsviçre ekonomisinin dinamizmine bağladı.

Geri Dön 05 Temmuz 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN