Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Nisan 2024 Pazartesi

İlkbaharda don riski

İsviçre'de iklim değişikliği nedeniyle kış mevsimlerinin ılımanlaşması ve yetiştirme sezonunun uzaması, meyve ürünleri ve bağlar için geç don riskini artırıyor. 

İlkbaharda don riski

Hava durumu servisi Meteonews'a göre, geçtiğimiz kış, ölçümlerin başladığından bu yana en ılıman kışlardan biri oldu ve ilkbahar da özellikle ılıman geçti. Bu durum, mevsimlerin önceki yıllarda olduğu gibi, planlanandan 2 ila 4 hafta önce gelmesine neden oldu.

Gelecek günlerde don bekleniyor

Meteonews, web sitesinde dün yaptığı açıklamada, önümüzdeki birkaç gün içinde don beklendiğini, bu nedenle dona yakın ürünlerin korunması gerektiğini belirtti. Öte yandan, yerden iki metre yüksekte açıkça negatif sıcaklıkların olmayacağı, bu durumun meyve ağaçları ve bağlar için olumlu olduğu ve bu nedenle don hasarının sınırlı kalması gerektiği ifade edildi.

Çığ tehlikesi

İsviçre Federal Orman, Kar ve Peyzaj Araştırma Enstitüsü (WSL) tarafından yayınlanan bülten, güneydeki Valais kantonunda, İsviçre'nin merkezinde ve ülkenin güneydoğusunda yüksek çığ riski olduğunu belirtiyor. Spontane çığlar ve büyük ölçekli çığlar mümkün. Bazı durumlarda, yollar da etkilenebilir.

Geri Dön 22 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN