Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Şubat 2024 Pazartesi

Hükûmet konut krizine karşı harekete geçti

İsviçre'de yaşanan konut sıkıntısına karşı federal hükûmet harekete geçti. Eylem planı yarın duyurulacak.

Hükûmet konut krizine karşı harekete geçti

İsviçre'nin Konfederasyon Başkanı Guy Parmalin, ülkede giderek derinleşen konut sıkıntısını hafifletmek amacıyla yeni bir eylem planını salı günü kamuoyuna açıklayacak. Bu plan, özellikle yeni konut inşaatlarının hızlandırılmasını amaçlıyor. Zürih'in Seebach bölgesinde bir daire için yüzlerce kişinin sıraya girdiği görüntüler, ülkedeki konut krizinin boyutlarını gözler önüne seriyor.

Federal Hükûmet, konut sıkıntısının çözümünde tek başına yeterli olamayacağını belirterek, belediyeler, emlak sektörü ve çıkar grupları ile iş birliği içinde olunacağını ifade etti. "Konut Sıkıntısı Eylem Planı"nda 35 ayrı önlem bulunuyor. Plan, inşaat faaliyetlerinin artırılması ve arzın talebi karşılayacak şekilde genişletilmesine odaklanıyor.

İsviçre genelinde son yıllarda boş daire sayısı azalıyor. Federal İstatistik Ofisi'nin verilerine göre, boş daire oranı yüzde 1,15 seviyesinde. Zürih gibi şehirlerde bu oran daha da düşük. Eylem planı, yoğunlaşma ve yerleşim alanlarının daha yoğun kullanımını, ofis ve otel gibi mülklerin apartman dairesine dönüştürülmesinin kolaylaştırılmasını ve inşaat ruhsatı prosedürlerinin kısaltılmasını öneriyor.

Plan aynı zamanda, projeleri gereksiz yere geciktiren istismar edici itirazların sınırlandırılmasını içeriyor. Ancak, kiracılar derneği ve konut birliklerinin bazı önerileri, federal hükûmetin mali durumuna atıfla plana dahil edilmedi.

Geri Dön 12 Şubat 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN