Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mart 2024 Pazartesi

Gurbetteki İsviçrelilere sosyal yardım azalıyor

İsviçre'nin yurtdışında yaşayan vatandaşlarına verdiği sosyal yardım, karmaşıklığı artan vakalar ve azalan başvuru oranlarıyla dikkat çekiyor.

Bali'de yaşayan bir İsviçreli kadının Federal İdare Mahkemesi'nde sosyal yardım için açtığı dava bu konunun yeniden gündeme gelmesine neden oldu. İsviçre Dışişleri Departmanı (FDFA) tarafından belirlenen kriterler çerçevesinde, sosyal yardım taleplerinin sadece yüzde 48'i kabul ediliyor ve her geçen yıl talep sayısında bir düşüş gözlemlendi. Bu durum, özellikle pandemi döneminde geçici bir artış yaşanmasına rağmen devam ediyor. Yurtdışında yaşayan İsviçre vatandaşlarının karşılaştığı sağlık sorunları ve yeterli sigorta kapsamı eksikliği gibi faktörler, sosyal yardım başvurularını daha karmaşık hâle getiriyor.

FDFA, sosyal yardım taleplerini titizlikle değerlendiriyor ve vakaların artan karmaşıklığı, personel sayısındaki azalmaya rağmen konsolosluk hizmetlerinde yoğun bir çalışma yükü oluşturuyor. Federal İdare Mahkemesi zaman zaman başvuru sahipleri lehine kararlar verse de, çoğu şikâyet reddediliyor ya da hâlâ inceleniyor.

Geri Dön 18 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN