Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Nisan 2024 Cuma

Dikkat: Uyuz geri döndü

İsviçre'de uyuz salgını başladı. Binlere ulaştığı tahmin edilen vakalar her geçen gün artıyor.

Dikkat: Uyuz geri döndü

İsviçre'de dermatoloji uzmanları, ülke genelinde uyuz hastalığı vakalarının arttığı konusunda uyarılarda bulundu. Tages Anzeiger gazetesinin haberine göre, özellikle anaokulları ve sığınma merkezlerinde yıllar sonra yeniden görülmeye başlanan bu hastalık, sağlık uzmanlarını harekete geçirdi.

Vaka sayısı binlere ulaştı

Zürih Üniversitesi Çocuk Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Markus Theiler, "Uyuz vakaları istikrarlı bir şekilde artıyor. Vaka sayısının binlere ulaştığını tahmin ediyoruz," dedi. Özellikle Zürih'teki kreşlerde vakaların her geçen gün arttığı belirtiliyor.

Sağlık merkezlerinin raporlama yükümlülüğü yok

İsviçre Çocuk Bakım Birliği Kibesuisse, uyuz hastalığının yıllardır görülmemesi nedeniyle sağlık merkezlerinin bu hastalığı rapor etme yükümlülüğünün olmadığına dikkat çekti. Bu durum, vakaların kayıtlara geçmemesine neden oluyor. Birlik, İsviçre Sağlık Dairesini göreve çağırarak, konuya ilişkin yasal düzenlemelerin hazırlanması talebinde bulundu.

Ne yapmalı?

Dermatologlar, uyuz tedavisinin sadece bireysel değil, aynı evi paylaşan tüm aile bireylerini kapsayacak şekilde yapılması gerektiğini vurguluyor. Parazitlerin gözle görülmeyecek kadar küçük olduğu ve bulaşabilmesi için 15-20 dakikalık bir temasın yeterli olduğu belirtiliyor. İlaç tedavisinin yanı sıra, özellikle kıyafet ve nevresimlerin her gün yıkanması öneriliyor.

Geri Dön 19 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN