Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Haziran 2024 Cuma

Bölgesel ulaşıma 3,5 milyar frank ayrılacak

İsviçre federal hükûmeti, toplu ulaşımı desteklemek ve bölgesel ulaşımı iyileştirmek amacıyla 3,5 milyar franklık fon ayıracak.

Bütçe, 2026-2028 yılları arasında gerçekleştirilecek projeleri kapsayacak. Bu projeler kapsamında, Jura, Liestal-Basel, Lucerne-Engelberg, Urseren-Surselva ve Oberalppass bölgelerinde demir yolu bağlantıları güçlendirilecek. Ayrıca, Lozan ile Thonon-les-Bains (Fransa) arasında gemi seferleri artırılacak.

İsviçre’de toplu taşımadaki bilet ve abonelik gelirleri, bölgesel trenler, otobüsler, gemiler ve teleferiklerin masraflarının sadece yarısını karşılıyor. Geri kalan kısmı ise federal hükûmet ve kantonlar tarafından eşit şekilde karşılanıyor. Geçen yıl, federal hükûmet 111 ulaşım şirketine ait 1587 hattın masraflarını karşılamak için 1,6 milyar frank ödemişti.

Geri Dön 28 Haziran 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN