Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Nisan 2024 Perşembe

Aşırı sağcı semboller yasaklanacak

İsviçre'de Ulusal Meclis, aşırı sağcı sembollerin kullanımını yasaklamaya hazırlanıyor.

Aşırı sağcı semboller yasaklanacak

İsviçre'de Ulusal Meclis, radikal gruplar ve aşırı sağcılar tarafından kullanılan sembollerin yasaklanması konusunda önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. SRF'nin haberine göre, özel bir oturumda toplanan parlamento, Nazi sembolleri ve gamalı haç gibi sembollerin kamusal alanlarda kullanımını yasaklamayı planlıyor.

Yahudi karşıtlığına karşı önlem

Meclis, artan Yahudi karşıtlığına dikkat çekerek, bu tür sembollerin hızlı bir şekilde yasaklanmasının gerekliliğini vurguladı. İsviçre'de son zamanlarda İmparatorluk Vatandaşları gibi grupların özel hesapları, fonları ve gizli toplantılarıyla ilgili ortaya çıkan bilgiler, meclisin bu konuda harekete geçmesini sağladı.

Aşırı sağcıların cazibe merkezi endişesi

Ülkenin aşırı sağcılar için bir cazibe merkezi haline gelmesi konusunda endişeler artarken, İtalya'da 1974'te sekiz kişinin hayatını kaybettiği bombalı bir saldırıya karışan aşırı sağcı bir teröristin yıllardır İsviçre'de yaşadığının ortaya çıkması, bu endişeleri daha da artırdı.

Geri Dön 18 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN