Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Ocak 2023 Perşembe

Acil servislerde derin kriz

İsviçre’de hastanelerin acil servislerinde kapasite sorunu yaşanıyor.

İsviçre Acil Tıp Derneği Eş Başkanı Vincent Ribordy, hastanelerin acil servislerinde yaşanan kapasite sorununun ‘derin bir krize’ dönüştüğü açıklamasında bulundu. Ülkedeki kalifiye sağlık çalışanı sorununun yıllardır bilindiğini belirten Ribordy, acil servisler üzerindeki baskının hafifletilmesi gerektiğini vurguladı. 

İsviçre’nin Valais kantonundaki bir hastanenin acil servisi, kapasite yetersizliği nedeniyle 9 Ocak itibarıyla 18.00-08.00 saatleri arasında hizmet vermeyeceğini açıklamıştı. Bu karara tepki gösteren Ribordy, sağlık sistemindeki sorunun personel açığı kapatılmadıkça çözülemeyeceğini vurguladı. 

Bir araştırmaya göre, hastanelerin doluluk oranı, ölüm oralarını doğrudan artırıyor. Basel Üniversitesi’nin ülkedeki 102 hastaneden 1.2 milyon hastanın verilerini inceleyerek hazırladığı rapora göre, hastane kapasitesinin tamamen dolması, günlük ölüm oranlarının en az yüzde 2 artmasına yol açıyor. Bunun başlıca sebebi olarak personel eksikliği gösteriliyor, iş yükü fazla olduğu zamanlar bazı tedaviler gecikiyor veya hiç yapılamıyor. 

Geri Dön 12 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN