Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Aralık 2023 Cuma

3 kişiden 1’i yeni yıla umutsuz giriyor

İsviçre’de Comparis şirketi tarafından yapılan bir anket, ülkede yaşayan yaklaşık her üç kişiden birinin yeni yıla umutsuz gireceğini ortaya koydu.

Artan maliyetler nedeniyle çok sayıda kişi kemer sıkmak zorunda kalacağını, alışveriş alışkanlıklarını değiştireceğini belirtti. En çok tasarrufun elektronik ürünler ve dijital yayın aboneliklerinde yapılacağı vurgulandı. İsviçrelilerin en az tasarrufu ise tatil ve arabayla ilgili harcamalarda yapacağı ortaya çıktı. Ankete katılanların sadece üçte biri tatil masraflarını kısabileceğini belirtti.

Ankete katılanların yüzde 83’ü en büyük endişelerinin artan sağlık sigortası primleri olduğunu ifade ettiler. Artan fiyatlara rağmen gençlerin gelecekten yana daha iyimser olduğu, 18-35 yaş grubundakilerin yüzde 45’inin 2024 yılından yana umutlu olduğu belirtildi.

Araştırmayı yürüten uzmanlar, 2023’te kira, market, abonelik ve enerji fiyatlarının bir önceki yıla göre artığını, zamların vatandaşın güven duygusunu zedelediğini belirttiler. 

Geri Dön 29 Aralık 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN