Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Mayıs 2023 Pazartesi

Taç giyme töreninde gözaltına alınan monarşi karşıtları konuştu

İngiltere'de monarşinin kaldırılmasını isteyen Republic grubu lideri Graham Smith, taç giyme töreni sırasında 'barışçıl ve yasal bir protesto' yapmak için hazırlanan grubun bir kısmının gözaltına alındığını ve gün boyunca tutuklu kaldıklarını açıkladı.

Smith, polisin tutumunu eleştirerek, bunun, demokrasiye ve temel haklara yönelik bir saldırı olduğunu söyledi. Ülkedeki barışçıl protesto hakkının artık olmadığını söyleyen Smith, 'siyasi kararlara bağlı olarak yapılan bir protesto özgürlüğü' olduğunu vurguladı. Protesto hakkının önemine dikkat çeken Smith, Kral Charles'ın protestolar hakkında hiçbir şey söylememesinin de dikkat çekici olduğunu belirtti. Smith, Kral Charles ve varisi Prens William'a karşı protestolarını sürdüreceklerinin de altını çizdi.

Ne olmuştu?

İngiltere'de, Kral 3. Charles'ın taç giyme törenini protesto eden monarşi karşıtı grubun lideri Smith ile 50'den fazla protestocu gözaltına alınmıştı. Ülkedeki insan hakları örgütleri, protestocuların tören esnasında gözaltına alınmasını endişe verici olarak nitelendirmişti. İngiliz polisi de kamuoyunun endişelerini anladıklarını, ancak polisin yasalar çerçevesinde orantılı hareket ettiğini savunmuştu.

Geri Dön 08 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN