Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Eylül 2023 Cumartesi

Üniversitelerde cinsel taciz bildirimlerinde büyük artış

Yapılan araştırma, Hollanda'daki üniversitelerde, son 4 yılda cinsel taciz ve zorbalık bildirimlerinin ciddi biçimde arttığını ortaya koydu.

Argos radyo programı tarafından yapılan bir araştırmaya göre; Hollanda üniversitelerinde son dört yılda cinsel taciz ve zorbalık vakalarına ilişkin bildirimler önemli ölçüde arttı. Oranlar 2019'da 141 iken, bu sayı geçtiğimiz yıl 300’ün üzerine çıktı. Hollanda'daki tüm üniversitelerde yüzde 113'lük bir artış olduğu kaydedildi. Zorbalık ve mobbinge yönelik bildirimlerde ise oranların yüzde 69 artığı ortaya çıktı. 

Ancak bildirimlere rağmen resmi birimlere yapılan şikayetlerin yüzde 2 sınırında kaldığı ve tedbirlerin yetersiz olduğu kaydedildi. Araştırmacılar dört yıl boyunca 4 bin 600’ün üzerindeki bildirimin yalnızca 80’inin resmi makamlara bildirildiğini ortaya koydu. 

Geri Dön 23 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN