Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Temmuz 2024 Salı

Toplu taşıma çalışanları greve gidecek

Hollanda'da toplu taşıma çalışanları, kabinenin bütçe teklifini sunduğu Prinsjesdag'dan bir hafta önce greve gitmeye hazırlanıyor.

Toplu taşıma çalışanları greve gidecek

FNV sendikası, eylemlerin 10 Eylül'de Amsterdam, Rotterdam ve Lahey'de, 11 Eylül'de ise ulusal demiryollarında gerçekleşeceğini duyurdu. 12 Eylül'de tüm bölgesel ulaşım çalışanları greve katılacak. Sendika, daha fazla grev olabileceği konusunda uyardı.

İşçiler ne istiyor?

Çalışanlar, fiziksel olarak zorlayıcı işlerde çalışanların daha erken emekli olabilmesi için düzenlemeler talep ediyor. Mevcut erken emeklilik düzenlemesi 2025'te sona erecek. Sendika, hükûmetin polis, metal işçileri ve inşaat işçilerinin benzer taleplerine yanıt vermemesinden dolayı hayal kırıklığı yaşandığını belirtti.

Sendika kamuoyundan anlayış istedi

FNV, bu eylemlerin yolcuları rahatsız edeceğini kabul etti, ancak kamuoyundan anlayış beklediklerini belirtti. Grevlerin amacının, sadece toplu taşıma çalışanları için değil, fiziksel olarak zorlayıcı işlerde çalışan tüm çalışanlar için daha iyi koşullar sağlamak olduğu vurgulandı. FNV Stadstransport direktörü Eric Vermeulen, başlangıçta hafif eylemler yaptıklarını, ancak Ekim ayında hükümetin yanıt vermemesi durumunda daha büyük aksaklıklar yaşanabileceğini söyledi.

Geri Dön 02 Temmuz 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN