Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Haziran 2024 Çarşamba

Savaş ve salgın gençlerin psikolojisini bozdu

Koronavirüs salgını ve Rusya-Ukrayna Savaşı sonrası, kendini psikolojik olarak sağlıklı hisseden gençlerin sayısı azaldı.

Savaş ve salgın gençlerin psikolojisini bozdu

Pandemi dönemi, ardından yaşanan Rusya-Ukrayna savaşı ve enerji krizi, toplumun ruh sağlığında derin yaralar açmaya devam ediyor. Hollanda İstatistik Kurumu’nun verilerine göre, kendini psikolojik olarak sağlıklı hisseden gençlerin oranı son üç yılda yüzde 10 azaldı. 2021 yılından bu yana psikolojik şikayetleri olan gençlerin sayısı sürekli artıyor. Geçen yıl genç yetişkin kadınların yüzde 24’ü, erkeklerin ise yüzde 14’ü psikolojik rahatsızlıklarla mücadele etti.

Pandemi döneminde sosyal izolasyon, gençlerin okul, iş ve sosyal çevrelerinden uzaklaşmasına yol açarak ruhsal problemlerin artmasına neden oldu. En sık kaydedilen psikolojik problemler arasında kaygı bozuklukları, depresyon ve ekran ile madde bağımlılığı bulunuyor.

Geri Dön 05 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN