Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Mayıs 2023 Cumartesi

Rapor: Şirketler krizden kâr etmeye çalışmasa, enflasyon yüzde 2,2 daha düşük olabilirdi

Ekonomistlerin hazırladığı rapora göre; eğer Hollandalı şirketler geçtiğimiz yıl krizden kâr etmeye çalışmasaydı, enflasyon şimdikinden 2,2 puan daha az olabilirdi.

Hollandalı banka Rabobank’tan ekonomistler, Hollandalı şirketlerin geçen sene kâr marjlarını gereğinden fazla artırarak enflasyondan ciddi ölçüde kar elde ettiğini tespit etti. Rapora göre, şirketler satış fiyatlarını asgari seviyede artırsaydı, enflasyon yüzde 2,2 daha düşük olabilirdi.

Rabobank tarafından yapılan araştırmaya göre, Hollanda’da 2022’de yüzde 11,6 olan enflasyonun beşte biri, şirketlerin artan kârlarından kaynaklanıyordu. Şirketlerin, özellikle 2022’nin son çeyreğinde, enerji ve hammadde masraflarını azaltmalarına rağmen fiyatları artırmaya devam ettiği gözlemlendi. Ekonomistler, ‘vurgunculuk’ olarak nitelendikleri bu durumun enflasyonu daha yukarı taşıdığını aktardı. 

Ulusal İstatistik Ofisi verilerine göre Hollandalı şirketler, 2022’de toplam 238 milyar avro kâr etti. 

Geri Dön 06 Mayıs 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN