Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Ekim 2023 Pazartesi

Polis, Legia Varşova'nın iki futbolcusunu tutukladı

Polonya'nın Legia Varşova takımı ile AZ Alkmaar arasında oynanan maçın ardından, Hollanda polisi Legia Varşovalı iki futbolcuyu tutukladı.

Olay Polonya'da büyük bir tartışma yarattı ve Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, Dışişleri Bakanlığı'na 'acil diplomatik eylem' talimatı verdi.

Sırp oyuncu Radovan Pankov (28 yaş) ve Portekizli oyuncu Josue (33 yaş), maçı 1-0 kaybettikten sonra takım arkadaşlarıyla birlikte kulüp otobüsünden indirilerek karakola götürüldü. Takım başkanı Dariusz Mioduski, iki oyuncunun otobüsün hareket etmesini engellemeye çalışan polisle tartışırken yüzüne darbe aldığını belirtti.

Futbolcuların neden tutuklandığı hala net değil, ancak Hollanda polisi gerekçeyi "taciz" olarak ifade etti, ancak ayrıntılar verilmedi.

Bu olayın yanı sıra, maç öncesinde bir grup Legia Varşova taraftarının stadyum girişinde olaylar çıkardığı ve yerel polis gücüne saldırdığı bildirildi. Polonyalı taraftarların çevik kuvvet ekibinden bir polisi bayılttığı belirtildi. Yaralanan polis tedavi sonrası işe devam edemeyecek durumda. Polis, güvenliklerini korumak için göz yaşartıcı gaz kullandığını ve Legia taraftarlarına müdahale edildiğini açıkladı.

Bu olay, Polonya ve Hollanda arasında diplomatik gerginliğe yol açtı ve futbol camiasında büyük yankı uyandırdı. UEFA, daha önce AZ Alkmaar taraftarlarının davranışları nedeniyle temmuz ayında kulübe 80 bin avro para cezası vermişti.

Geri Dön 09 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN