Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Eylül 2023 Pazartesi

Lahey'de 'bütçe' protestosu

Sosyalist Parti, Lahey'de, Bütçe Günü öncesi artan maliyetlere dikkat çekmek için protesto düzenledi. Protestoya yaklaşık 1.500 kişi katıldı.

Lahey'de 'bütçe' protestosu

Lahey'de pazar günü yaklaşık 1.500 kişi, Sosyalist Parti (SP) tarafından düzenlenen bütçe protestosuna katıldı. Koekamp'ta gerçekleşen eylemde sosyalistler, Bütçe Günü (Prinsjesdag) öncesinde artan maliyetlere dikkat çekti.

"Sermaye zenginleşirken, sağlık hizmetlerinden kesinti isteniyor"

SP lideri Lilian Marijnissen, protestoda yaptığı konuşmada, "Hollanda'da bir milyon insan yoksulluk riski altında, ancak bu hükûmet, bir yara bandının yeterli olduğunu düşünüyor," dedi. Marijnissen şöyle devam etti:

Sermayedarlar zenginleşirken ve milyoner sayısı hızla artarken, bu hükûmet, sağlık hizmetlerinde kesinti yapmak istiyor. Günlük yaşamın maliyeti sürekli artıyor. Beklememeliyiz, şimdi harekete geçilmeli.

Eylem, Lahey'de düzenlenen yürüyüşle sona erdi.

Marijnissen, Twitter’da yaptığı paylaşımda da “Bütçe Günü protestosuna bu kadar çok insanın gelmesi harika. Maliyetlerin düşürülmesi gerekiyor, önlemlerimiz hazır” ifadelerini kullandı.

Geri Dön 18 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN