Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da güvenlik endişesi: On binlerce holigan geliyor - 19 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Ocak 2024 Pazartesi

Kurulan işletme yüzde 5, kapanan işletme yüzde 8 arttı

2023 yılında Hollanda'da kurulan işletme sayısı yüzde 5 (276 bin) arttı. Ancak aynı dönemde kapanan işletme sayısında yüzde 8'lik bir artış görüldü.

Hollanda Ticaret Odası'nın 2023 İş Dinamikleri Yıllık Raporu, girişimcilik ve ekonomi alanında dikkat çekici değişikliklere işaret ediyor. Verilere göre, 2023'te kurulan yeni işletme sayısı bir önceki yıla göre yüzde 5 artarken, kapanan işletme sayısı önemli ölçüde artarak yüzde 8 yükseldi.

Söz konusu rapor, Hollanda ekonomisinin çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren yeni işletmelerle canlılığını koruduğunu gösteriyor. Ancak kapanan işletmelerin sayısındaki artış, işletmelerin rekabetçi bir ortamda ayakta kalma konusundaki zorlukları vurguluyor. Bu durum, ekonominin genel sağlığı ve iş dünyasındaki dinamikleri anlamak açısından önemli bir gösterge olarak değerlendirilebilir.

Raporda, 2023 yılında toplam kayıtlı işletme sayısının yüzde 5 artarak 2 milyon 522 bin 782'ye ulaştığı belirtiliyor. Ayrıca, serbest meslek sahiplerinin oranının arttığına dikkat çekilerek, bu oranın bir önceki yıla göre yüzde 66,7'den yüzde 68,1'e çıktığı ifade ediliyor.

Geri Dön 29 Ocak 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN