Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Haziran 2023 Perşembe

Korona sonrası hafıza sorunları artış gösterdi

Hollanda'da, özellikle 45-74 yaş arasında, korona salgını sonrası hafıza ve konsantrasyon problemleri arttı.

Korona sonrası hafıza sorunları artış gösterdi

Hollanda Kamu Sağlık Kurumunun (RIVM) yaptığı açıklamaya göre; 2023'ün ilk çeyreğinde, 2020'nin aynı dönemine kıyasla, hafıza ve konsantrasyon sorunlarıyla ilgili şikayetlerde yüzde 24'lük bir artış gerçekleşti. 

RIVM’in verilerine göre, en büyük artış 45 ila 74 yaş arasındaki insanlarda görüldü. 25 yaşının altındakilerde ise hafıza sorunlarında herhangi bir artış gerçekleşmedi. 

Hem korona hem korona önlemleri etkili

Uzmanlar, yetişkinlerin daha fazla hafıza sorunu yaşamasını hem koronaya hem de korona önlemlerine bağlıyor. Koronavirüs salgını başladığında zaten sorunlar yaşayan kişilerin bilişsel becerilerinin bu süreçte daha hızlı bir şekilde zarar görmüş olabileceği düşünülüyor.

Geri Dön 01 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN