Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Nisan 2024 Cumartesi

Kira fiyatlarına sınırlama getirecek tasarı kabul edildi

Hollanda’da parlamento, serbest piyasada artan konut kiralarına karşı kiracıları korumak için planlanan yasa tasarısını kabul etti.

Böylelikle, ülke genelinde kira fiyatlarının düşürülmesini sağlayacak ve konut bulmakta zorlanan dar ve orta gelir gruplarını koruyacak düzenlemelerinin de önü açılmış oldu. Tasarıya göre, serbest piyasadaki kiralık konutlar için puanlama sistemi yeniden düzenlenecek.

Tavan kira fiyatını belirleyen puan sistemine göre, 186 puan alan daireler en fazla 1.100 avroya kadar kiralanabilecek. Şu an için tek seviye 147 puan ve bu skaladaki dairelerin fiyatları 880 avro ile sınırlı. Gayrimenkul uzmanları bu sistemin yüzbinlerce evin kira fiyatlarını düşürebileceğini ve konut değerleme sisteminin darboğaza girebileceğini savundu. 

Parlamentoda VVD ve BBB gibi sağ partiler, Hollanda’da yatırım amaçlı daire almanın ve kiraya vermenin kârlı olmayacağını, yatırımcıların mülklerini toplu olarak satmasına neden olabileceğini savunarak, endişelerini dile getirdiler.

Tasarının yasalaşması için Eerste Kamer'den geçmesi gerekiyor.

 

Geri Dön 27 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN