Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Eylül 2022 Perşembe

Kadınlar doğumdan sonra tam zamanlı çalışmaya dönmüyor

Yapılan son araştırmada, anne olan kadınların doğumdan sonra tam zamanlı işlere dönmedikleri ortaya çıktı.

Hollanda hükûmetinin Sosyokültürel Planlama Ofisi tarafından yapılan araştırmaya göre, çalışan kadınların çoğu, çocuğu olduktan sonra çalışma saatlerini azaltıyor ve çocuğu büyüdükten sonra bile tam zamanlı çalışmaya dönmüyor. Hollanda’da çalışan kadınların yüzde 70’i, haftada 36 saatten az çalışıyor. 

Planlama Ofisi, hükümetin, çocukları büyümüş olan yaşça büyük kadınların iş dünyasına daha fazla dahil edilmesine odaklanması gerektiğini açıkladı. 

Şu anda Hollanda’da başta bakım, hizmet ve perakende sektörleri olmak üzere tüm sektörlerde personel açığı yaşanıyor, iş arayan her 100 kişiye 143 açık pozisyon düşüyor. 

Geri Dön 29 Eylül 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN