Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Aralık 2022 Cuma

Hollandalıların yüzde 58’i dinsiz

Hollanda’da kendini dinsiz olarak tanımlayanların oranı yüzde 58’e çıktı.

Hollanda’da kendini herhangi bir dini gruba ait görmeyenlerin sayısı her geçen sene artıyor. Ulusal İstatistik Ofisi’nin yıllık raporuna göre, dindar olmayanların oranı 2021 yılında yüzde 58’e çıktı. Düzenli olarak dini ibadetlere katılanların oranı ise yüzde 13’e düştü. 

Ülkedeki Katolik Hristiyanların oranı, 2010 yılındaki yüzde 27’den yüzde 18’e düştü. Müslümanların oranı ise yüzde 4,6’ya indi. 

Hiçbir dine inanmayanların oranı, genç nüfus arasında özellikle yüksek. 18-25 yaş grubundakilerin yüzde 72’si, kendini ateist veya deist olarak tanımlıyor. 65 yaşın üzerindekiler arasında ise dindar olmayanlar halen azınlıkta.

Geri Dön 23 Aralık 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN