Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Haziran 2023 Salı

Hollanda’da okuyabilmek için Hollandaca konuşmak gerekecek

2025 yılından itibaren, Hollanda'da üniversite okumak isteyen öğrencilerde Hollandaca bilme zorunluluğu aranacak.

Hollanda Eğitim Bakanı, 2025’ten itibaren Hollanda’da üniversite okumak isteyen yabancı öğrencilerin Hollandaca bilmesinin zorunlu tutulacağını ve lisans derslerinin en az üçte ikisinin Hollandaca olarak sunulacağını açıkladı. 

Eğitim Bakanı Robbert Dijkgraaf, bu değişikliğin amacının, ülkeye gelen yabancı öğrencilerin sayısını azaltmak ve gelen öğrencileri ülkede kalmaya ve çalışmaya teşvik etmek olduğunu belirtti. 

Şu anda, 220 bin yabancı öğrenci Hollanda üniversitelerinde eğitim görüyor. Bu, 2005’teki yabancı öğrenci sayısının yaklaşık üç buçuk katı. 

Hollanda’daki konut krizi ve artan yabancı öğrenci sayısı nedeniyle, birçok Hollandalı üniversite, 2022 yazında yeni gelecek yabancı öğrencilere "Kalacak yeriniz yoksa gelmeyin" uyarısında bulunmuştu.

Geri Dön 20 Haziran 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN