Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Mart 2023 Pazar

Hollanda’da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda’nın gündeminde bu hafta ekonomi ve grev dalgası vardı. İşte bu hafta yaşananlar…

Hollanda’da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'da üç aydır istikrarlı biçimde düşen enflasyon, bu ay 0,4 puan artarak yüzde 8'e çıktı.

Başkenti Amsterdam’da toplanan yüzlerce gösterici, şehirdeki ve ülke genelindeki ev sayısının yetersizliğini ve kiraların çok yüksek olmasını protesto etti. Amsterdam'daki Dam Meydanı’nda düzenlenen protestoya katılan yüzlerce gösterici, hükûmetten daha fazla konut yapılmasını ve düşük kiralı sosyal evlerin sayısının artırılmasını talep etti.

Hollanda’da hastane çalışanları, daha yüksek ücret ve adil çalışma şartları talebiyle 16 Mart’ta ülke genelindeki 64 hastanede greve gidecek. Grev sırasında bu hastanelerde sadece acil bakım hizmeti verilecek. Sendikalar, ocak ayında yüzde 8’e ulaşan enflasyon karşısında sağlık personeli için en az yüzde 10 zam, 100 avro temel gelir artışı ve seyahat masraflarının karşılanmasını talep ediyor. İşverenler ise, iki yıllık bir toplu sözleşmeyle şu anda yüzde 5 zam, yıl sonunda tekrar yüzde 5 zam teklif ediyor. 

Öte yandan; Hollanda hükûmeti, göçmen işçileri sömürmenin açıkça suç sayılması ve insan kaçakçılığı kapsamında cezalandırılmasına ilişkin yeni bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor. Tasarıya göre, bir iş bulma kurumu aracılığıyla göçmen işe alan işverenlerin, işe aldıkları kişilerin adil çalışma ve yaşama koşullarına sahip olduğunu kontrol etmesi de zorunlu tutulacak. 

Geri Dön 05 Mart 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN