Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Haziran 2024 Pazar

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'nın gündeminde bu hafta; kabine kurma çabaları, asgari ücret zammı ve sosyal konut kiralarda artış vardı. İşte yaşananlar...

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'da "Mültecilerin Gecesi" adlı destek yürüyüşü 15'inci kez düzenlendi. Yürüyüş sonunda 1,6 milyon avro bağış toplandı. Mülteci Vakfı tarafından organize edilen etkinliğe yaklaşık 7 bin kişi katıldı. Katılımcılar, mültecilere destek için 10, 20 ve 40 kilometrelik parkurlardan birini seçerek yürüdü.

Aşırı sağcı Wilders İsrailli milletvekilini bakanlığa atayamadı

Aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders, hükûmet kurma çalışmalarına devam ediyor. Wilders’ın, Göç ve İltica Bakanlığına atamayı düşündüğü İsrail doğumlu PVV Milletvekili Gidi Markuszower, güvenlik soruşturmasında engellendi. Wilders, yerel basına yaptığı açıklamada, Markuszower’in adaylığını geri çekmek zorunda kaldığını bildirdi. Hollanda İstihbarat ve Güvenlik Teşkilatının (AIVD) güvenlik soruşturmasını geçemeyen Markuszower’in, İsrail istihbarat teşkilatı Mossad ile temasları olduğu belirtildi.

Asgari ücrete zam geliyor

Temmuz ayı itibarıyla asgari ücrete yüzde 3,1 oranında zam yapılacak. Saatlik brüt asgari ücret 13,27 avrodan 13,68 avroya çıkacak. Asgari ücretle çalışanların aylık net maaşları 38,13 avro artacak. Haftada 40 saat tam zamanlı çalışanların kazancı ise 43 avrodan fazla artacak.

Sosyal konutlarda kiralar artacak

Sosyal konut kiraları 1 Temmuz itibarıyla artacak. Aylık kirası 300 avroya kadar olan dairelere en fazla 25 avro, üzerindeki dairelere ise en fazla yüzde 5,8 zam yapılabilecek.

Yılın en büyük uyuşturucu operasyonu

Hollanda'da yılın en büyük uyuşturucu operasyonlarından biri gerçekleştirildi. Vlissingen limanında, piyasa değeri 270 milyon avronun üzerinde olan 3,6 tondan fazla kokain ele geçirildi. Geçen ay aynı limanda, piyasa değeri yaklaşık 37 milyon avro olan 497 kilo kokain ele geçirilmişti.

Marketlerdeki fiyat artışları sürecek

Hollanda Gıda İşletmeleri Enstitüsü (FSN) tarafından yapılan araştırmaya göre, yiyecek ve içecek fiyatlarındaki artış bu yıl da devam edecek. 500 gıda şirketiyle yapılan görüşmelerde, sektörün kriz modunda olduğu vurgulandı. Restoranlarda bira ve tren istasyonlarında sandviç fiyatlarının en az yüzde 3 ila yüzde 5 oranında zamlanacağı belirtildi.

Süpermarketlerde sigara satışı yasaklanıyor

Hollanda hükûmeti, 1 Temmuz 2024'ten itibaren süpermarketlerde sigara satışını tamamen yasaklayacağını açıkladı. Sigara satışı, 2030 yılına kadar sadece benzin istasyonları ve özel izinli mağazalarda yapılabilecek. NOS'in haberine göre, bu tarihten sonra aşamalı olarak genel bir satış yasağı uygulanacak ve 2032 yılından itibaren sadece özel izinli tütün dükkanlarında sigara satılabilecek.

McDonald's'a kınama: Reklamlar yanlış izlenim uyandırıyor

Hollanda Reklam Kanunu Komisyonu, McDonald's'ın patates kızartmasının lezzetinin sadece patates ve tuz olduğunu iddia eden reklamlarının etik olmadığını ve kuralları ihlal ettiğini belirtti. Foodwatch tarafından açılan davada, McDonald's'ın yanıltıcı reklam yaptığı iddia edildi. Reklamda "Kızartmalarımızın sırrı? Hiçbir şey (bir tutam tuz dışında). McDonald's patateslerinin lezzeti Hollanda topraklarında saklı" ifadeleri kullanılmıştı. Ancak, web sitesinde patates kızartmasının içinde hidrojenlenmemiş bitkisel yağ, stabilizatör, disodyum difosfat ve dekstroz gibi birçok farklı madde bulunduğu belirtiliyor.

Geri Dön 23 Haziran 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN