Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Ocak 2024 Pazar

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'nın gündeminde bu hafta; aşırı sağcıların Kuran yakma eylemi ve tüp bebek merkezindeki skandal vardı. İşte yaşananlar...

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'da, PEGIDA lideri Edwin Wagensveld'in planladığı Kur'an-ı Kerim'e saldırı eylemine müdahale eden grup ile polis arasında arbede yaşandı. Polis, aşırı sağcı PEGIDA'nın Arnhem kentinde izinli olarak gerçekleştirdiği Kur'an-ı Kerim yakma eylemine karşı bir grup protestonun olduğunu açıkladı. Yaşanan arbede sonucunda PEGIDA'nın gösterisi sona erdirildi, üç kişi gözaltına alındı ve üç polis memuru hafif yaralandı. PEGIDA lideriyse polis tarafından koruma altına alındı.

Tüp bebek merkezinde tekniker kendi spermini kullandı

Leiden kentinde bir tüp bebek merkezinde, kendi spermini kullanan bir klinik teknikerinin en az 11 kişinin babası olabilceği bildirildi. Olay geçtiğimiz yıl, söz konusu klinikte dünyaya gelen, aynı donörden olduğu için kardeş olması gereken iki kişinin dnalarının uyum sağlamamasıyla keşfedildi. Yapılan soruşturmalarda, tekniker, bazı tüp bebek denemelerinde kendi spermini kullandığını itiraf etti. Ancak kliniğin diğer çalışanları soruşturmaya katılmayı reddetti. 

Buzlu kanala düşen kadını genç öğrenci kurtardı

Delft kentinde bir araç kontrolü kaybederek buzlu kanala düştü. O sırada yoldan geçen 23 yaşındaki bir öğrenci kanala atlayarak aracın içindeki kadını kurtarmayı başardı. Görüntüler, sosyal medyada ülkenin en çok izlenenleri arasına girdi.

Gıda fiyatları arttı, süpermarketler ciro rekoru kırdı

Pazar araştırma şirketi NielsenIQ tarafından yapılan bir araştırma, 2023 yılında süpermarket cirolarının tüm zamanların rekorunu kırdığını ortaya koydu. Geçtiğimiz yıl toplam ciroların yüzde 8 artarak, ilk kez 60 milyar avroya yaklaştığı tespit edildi.

Kiralar yüzde 8 arttı

Çevrimiçi konut kiralama platformu Pararius’un araştırmalarına göre, ulusal bazda metrekare fiyatları ilk kez 18 avroyu aştı. Kiraların Hollanda’nın en büyük beş kentinin dördünde ve tüm kentlerin yüzde 80’inde arttığı kayıtlara geçti. Kiralar büyük şehirlerde ortalama yüzde 8,4 arttı. 

Geri Dön 21 Ocak 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN