Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Ekim 2023 Pazar

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'nın gündeminde bu hafta; Amsterdam şehir merkezine gelen yeni hız sınırı ve havaalanı yakınlarında yaşayanlara ödenecek tazminat vardı. İşte yaşananlar...

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'da geçmişte depremlere yol açarak yerleşim yerlerinde hasara neden olan Groningen bölgesindeki sahalardan doğal gaz üretiminin sonlandırıldığı açıklandı. Madencilikten Sorumlu Devlet Bakanı Hans Vijlbrief, "Groningen'deki gaz üretimi, pazar günü itibarıyla 60 yılın ardından tamamen sonlandı" diyerek, gelecek yıl sahaların kalıcı olarak kapatılacağını açıkladı.

Köpeğinin dışkısını sokakta bırakanlar DNA testi ile tespit edilecek

Zeeland eyaleti Reimerwaall kentinde sokakta bırakılan köpek dışkılarına karşı DNA veri tabanı oluşturulmasına karar verildi. Toplumcu Reform Partisi (SGP) tarafından sunulan önerge, köpeğinin dışkısını sokakta bırakanları tespit edebilmek için hayata geçirilecek. Proje kapsamında Reimarwaal sakinlerinin köpeklerini, DNA veri tabanına kaydettirmesi gerekecek.

Aromalı e-sigara satışı yasaklandı

Ekim ayı itibarıyla aromalı elektrikli sigaraların satışı yasaklandı. Söz konusu yasağın likitlerin dolum paketleri ve önceden doldurulmuş tek kullanımlık e- sigaralar için geçerli olduğu açıklandı.

Havaalanı çevresindeki 3 bin haneye 5,5 milyon avro

Hükûmet, Amsterdam Schiphol Havalimanı çevresindeki 3 bin haneye gürültü kirliliği nedeniyle 5,5 milyon avro tazminat ödenmesine karar verdi. 2017-2019 yıllarında gürültü kirliliğine maruz kalanların hane başına 1.800 avro tazminat alacağı ifade edildi.

Hız sınırı 30 kilometreye düşüyor

Başkent Amsterdam’da hız sınırının şehir içinde saatte 30 kilometreye düşürüleceği duyuruldu. Amsterdam Belediyesi, karanın, 8 Aralık’tan itibaren uygulamaya konulacağını bildirdi.

Eski Hollanda Prensi'nin Nazi partisi üyelik kartı bulundu

Eski Hollanda Konsort Prensi Bernhard'ın özel arşivinde Nasyonal Sosyalist Parti'nin üyelik kartı bulunduğu bildirildi. Prens Bernhard, ölümünden önce verdiği son röportajda asla bir Nazi partisi üyesi olmadığını vurgulamıştı. Tarihçiler Gerard Aalders ve Coen Hilbrink, 1996'da yayımladıkları bir kitapta, söz konusu belgelerin kopyalarını bulduklarını açıklamışlardı. 

Geri Dön 08 Ekim 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN