Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Haziran 2023 Pazar

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda’nın gündeminde bu hafta; mülteci yürüyüşü, asgari ücret ve tarım anlaşması yer aldı. İşte bu hafta yaşananlar…

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Amsterdam, Hollanda'nın başkenti, bu yıl dördüncü kez düzenlenen Anadolu Festivali'ne ev sahipliği yaptı ve Avrupa'da yaşayan binlerce Türk yoğun ilgi gösterdi. estivalde, Türk mutfağından Türk kahvesi, tatlılar, gözleme, döner, simit ve lokma gibi birçok lezzetin yanı sıra, Hollanda firmaları tarafından da ülkeye özgü tatlılar satışa sunuldu.

Mülteci yürüyüşünde 1,2 milyon avro bağış toplandı

Hollanda'da mültecilerin düzenlediği ve ‘5 bin 500 kişinin katıldığı Mültecilerin Gecesi' yürüyüşünde 1,2 milyon avro bağış toplandı. Rotterdam, Haarlem, Nijmegen, Amersfoort ve Tilburg kentlerinde yerel saatle 00.00'da başlayan 40 kilometrelik yürüyüş, gün ortasında sona erdi.

Asgari ücret temmuzda yüzde 2 artacak

Hollanda’da 21 yaş ve üstü çalışanlar için asgari ücret, 1 Temmuz itibarıyla net yüzde 2 zamlanarak aylık 1.995 avroya çıkacak. Yani, asgari ücretli çalışanların maaşı temmuzdan itibaren aylık 36,3 avro artacak. 

Tarım Anlaşması krizi

Hollanda'da hükûmet yetkilileri ve çiftçi temsilcileri arasındaki "Tarım Anlaşması" görüşmeleri sona erdi. Ülkenin en büyük çiftçi birliği olan LTO'nun anlaşmaya katılmaması nedeniyle anlaşma sağlanamadı.

Geri Dön 25 Haziran 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN