Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Ekim 2023 Pazar

Hollanda'da bu hafta neler oldu?

Hollanda'nın gündeminde bu hafta Rotterdam'da yaşanan patlamalar ve silahlı saldırılar vardı. İşte yaşananlar...

Hollanda'da bu hafta neler oldu?

Ocak 2024’te asgari ücrete ek zam geliyor. Temsilciler Meclisi’nde alınan karara göre yüzde 3,7’lik ücret artışına ek olarak yüzde 1,7 oranında bir zam yapılmasına karar verildi. Bu kapsamda gelecek yıl ocak ayından itibaren saatlik asgari ücret miktarı 12,79 avrodan 13,50 avroya yükselecek.

PEGIDA lideri Kuran-ı Kerim yırttı

Hollanda'da ırkçı ve aşırı sağcı 'Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar' (PEGIDA) hareketinin lideri Edwin Wagensveld, Türkiye'nin Lahey Büyükelçiliği önünde gerçekleştirdiği bir eylemde yeniden Kuran-ı Kerim'i yırttı.

Big Bazar iflas etti, 1.300 işçi işsiz kalabilir

Amsterdam Mahkemesi, ünlü mağazalar zinciri Big Bazar’ın resmi olarak iflas ettiğini duyurdu. Şirketin mali bir kriz içerisinde olduğu belirtilirken, 1.300’e yakın çalışanın işten çıkarılabileceği ve eylül ayı maaşlarını alamayacakları bildirildi. 

Sağlık sigortası primlerine büyük zam yolda

Hollanda’nın en büyük sağlık sigortası şirketlerinden biri olan DSW, 2024’te sağlık sigortası primlerinin 11,50 avroluk bir zamla ayda 149 avroya çıkarılacağını duyurdu. Şirket yönetimi, hükûmeti göreve çağırarak, gerekli önlemler alınmazsa sağlık sigortası primlerinin üç yıl içinde 200 avroya kadar çıkabileceği konusunda uyarıda bulundu. 

Rotterdam...

Rotterdam’da geçtiğimiz salı gecesi 5 ayrı patlama yaşandı. Çarşamba günü saat 16.20'de ise bir patlama daha meydana geldi. Patlamalarda maddi hasar oluştu, ölen ya da yaralanan olmadı.

Kent henüz bu patlamaların şokunu atlatamamışken, bir eve ve hastaneye düzenlenen silahlı saldırıda biri çocuk üç kişi hayatını kaybetti. Hollanda polisi tarafından yapılan açıklamada, perşembe günü düzenlenen saldırıya ilişkin 32 yaşındaki Fouad L. isimli bir kişinin yakalandığı bildirildi. Saldırganın daha önce hayvanlara kötü muameleden kaydı olduğu belirtildi.

Geri Dön 01 Ekim 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN