Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
29 Kasım 2022 Salı

Hollanda özür dileyecek

Hollanda hükûmeti, Hollanda’nın eski sömürgelerine yapılacak gezide kölecilik geçmişi nedeniyle ilk defa özür dilemeye hazırlanıyor. 

Hollandalı kamu yayıncısı NOS’un haberine göre, hükûmet üyesi 7 bakan, 19 Aralık’ta Surinam ve Karayipler’deki eskiden sömürge olan 7 ayrı bölgeyi ziyaret edecek ve devlet adına resmi özür dileyecek. Başbakan Rutte de aynı gün Hollanda’da resmi özür açıklamasında bulunacak. Hükûmet, eski sömürgelerine tazminat ödemek yerine ülkenin kölecilik tarihi hakkında farkındalığı artırmak için 200 milyon avro ayıracak. 

Göçmenler özür istiyor, Hollandalılar karşı

I&O Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan ankete göre, Hollanda sakinlerinlerinin yüzde 55’i, hükûmetin kölecilik geçmişi için özür dilemesini istemiyor. Özür dilenmesini isteyenlerin oranı geçen yıla göre yüzde 7 artarak yüzde 38’e çıktı. Ancak yine de çoğunluğu oluşturmuyor. Araştırmaya göre, göçmen kökenli Hollanda sakinlerinin büyük bölümü özür dilenmesinden yana. 

Geri Dön 29 Kasım 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN