Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Nisan 2023 Perşembe

Genç kadınların yarı zamanlı çalışma ihtimali daha yüksek

Ulusal İstatistik Ofisi tarafından açıklanan son verilere göre, Hollanda’da genç kadınların, çocukları olsa da olmasa da, yarı zamanlı çalışma olasılıkları erkeklere göre daha yüksek. 

İstatistik Ofisi, 2007 ila 2009 arasında üniversiteden mezun olmuş gençlerin iş piyasasındaki ilk dokuz yılını inceledi. Yeni mezunlar arasında kadınların, özellikle de partnerleriyle aynı eve taşınmış veya çocuk sahibi olmuşlarsa, tam zamanlı işten yarı zamanlı işe geçme olasılığının çok yüksek olduğu tespit edildi. 

Mezun olduktan sonraki ilk dokuz yılda, her 10 kadından 4’ü yarı zamanlı çalıştı. Erkeklerde ise bu oran sadece yüzde 10 oldu. 

Erkekler genelde daha fazla saat çalışırken, kadınlar ise ev işleri, çocuk bakımı gibi ücretsiz işleri üstleniyor. Kamu Ekonomisi Enstitüsü tarafından şubat ayında yapılan araştırmaya göre, bu ücretsiz işlerin Hollanda’daki ekonomik değeri yıllık 215 milyar avro.

Geri Dön 13 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN