Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Şubat 2024 Pazartesi

Eski başbakan ve eşi ötanaziyle hayatını sonlandırdı

Hollanda'da 1977-1982 yılları arasında başbakanlık yapmış olan Dries van Agt ve eşi Eugenie van Agt-Krekelberg, ötanazi yöntemiyle hayatlarını sonlandırdı.

Çiftin vefatı, Van Agt'ın kurucusu olduğu The Rights Forum tarafından açıklandı. Vefat eden çift, Nijmegen kentinde özel bir törenle defnedilecek.

Dries van Agt, siyasi hayatının ardından Filistin'e destek veren bir figür olarak biliniyordu. 2019'da bir anma etkinliğinde beyin kanaması geçiren Van Agt, tam olarak iyileşememişti. Siyasetten sonra daha ilerici bir tutum sergileyen Van Agt, 2017'de Hıristiyan Demokrat Partisi'nden ayrılmıştı. Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Van Agt için "Hollanda siyasetine renk katan bir figür" dedi. Van Agt, aynı zamanda bisiklet tutkunu olarak biliniyor ve 2019'daki beyin kanamasından sonra bu hobisini bırakmak zorunda kalmıştı.

Van Agt, başbakanlığı döneminde Hristiyan Demokrat Parti ve sağcı Liberal Parti ile Hollanda'yı yönetti. Siyasetten çekildikten sonra Filistin halkına desteğini artırarak İsrail Başbakanı Netanyahu'yu sert bir şekilde eleştirmiş ve Netanyahu'nun savaş suçlusu olduğunu belirterek yargılanması gerektiğini ifade etmişti. 2009 yılında, Filistin-İsrail meselesine adil ve sürdürülebilir bir politika geliştirmeyi amaçlayan The Rights Forum'u kurdu.

Geri Dön 12 Şubat 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN