Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
02 Haziran 2023 Cuma

Enflasyon mayıs ayında yüzde 6,1’e çıktı, gıda enflasyonu yüzde 13

Ulusal İstatistik Ofisi’nin ilk verilerine göre, Hollanda’da enflasyon üst üste ikinci ay da yükselerek mayıs ayında yüzde 6,1’e çıktı. Gıda fiyatları ise ortalama yüzde 12,8 arttı. 

Yetkililer, gıdadaki enflasyon hala yüksek olsa da, fiyat artışlarının yavaşlamaya başladığını aktardı. Gıda enflasyonu, nisan ayında yüzde 13,2 olarak kaydedilmişti. 

İstatistik Ofisi, ücret artışlarının, şu ana kadar 2023 yılı için ortalama yüzde 6 olan enflasyonla orantılı biçimde arttığını belirtti. 

Hükûmetin ekonomik planlama bürosu CPB, Hollanda’nın yakın gelecekte ‘ciddi bir resesyon riskiyle karşı karşıya olduğunu’, ancak ülke ekonomisinin bununla baş edebilecek ve büyük bir krizi önleyebilecek kadar güçlü olduğunu açıkladı.

Geri Dön 02 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN