Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Temmuz 2023 Perşembe

Dilan Yeşilgöz, Hollanda’nın yeni başbakanı olmak istiyor

Hollanda Adalet Bakanı Dilan Yeşilgöz, başbakanlıktan istifa eden ve siyasetten çekileceğini açıklayan Mark Rutte’nin VVD liderliği ve başbakanlık görevlerini devralmak istediğini açıkladı. 

Hollanda’daki 4 partili koalisyon hükûmeti, göç ve iltica politikasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle geçen hafta düşmüş, geçici başbakanlık görevine devam edecek olan Rutte, yeni hükümet kurulduktan sonra siyasetten çekileceğini duyurmuştu. 

Yeşilgöz, düşen hükümetin en büyük partisi olan Özgürlük ve Demokrasi İçin Halk Partisi (VVD) liderliği için adaylığını açıklayan ikinci isim oldu. Eski milletvekili André Bosman da adaylığını duyurmuştu. Ancak Hollanda medyası, parti yetkili kurullarının tercih ettiği tek adayın Dilan Yeşilgöz olduğunu yazdı.

İlk kadın ve göçmen kökenli başbakan olabilir

VVD’nin yeni lideri, bu hafta içinde seçilecek. Ankara doğumlu Dilan Yeşilgöz’ün, parti lideri seçilmesi durumunda, Hollanda’nın ilk kadın ve göçmen kökenli başbakanı olması mümkün olacak. 

Geri Dön 13 Temmuz 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN