Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Haziran 2024 Cuma

Çocuk aşılama oranlarında düşüş: Büyük şehirler risk altında

Ulusal Halk Sağlığı ve Çevre Enstitüsü (RIVM), Hollanda'da 9 yaş ve üzeri çocukların aşılama oranlarında endişe verici bir düşüş yaşandığını açıkladı.

2023 raporuna göre, difteri, tetanos ve boğmaca aşılarının (DTP) yapılma oranı yüzde 81,1'den yüzde 78'e geriledi. Dört büyük şehir arasında en düşük aşılama oranı Rotterdam'da kaydedildi. Ülke genelinde bebeklerin aşılanma oranı yüzde 83,1 iken, Rotterdam'da bu oran yüzde 74,6 olarak belirlendi. Ayrıca, okul çağındaki çocukların sadece yüzde 62'sinin difteri, tetanoz ve boğmaca aşısı olduğu açıklandı.

Hollanda'da 2 yaşına kadar olan çocuklardaki aşılama oranı, ilk kez 2022 yılında yüzde 90'ın altına düşmüştü. Bu düşüşün koronavirüs salgını ve sosyal medyadaki aşı karşıtı hareketlerin etkisiyle gerçekleştiği belirtiliyor. Virologlar, aşılama oranlarındaki düşüşle birlikte kızamık ve boğmaca gibi hastalıkların yeniden ortaya çıkmaya başladığını vurguladı.

Geri Dön 21 Haziran 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN