Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Nisan 2024 Perşembe

BabyTV kanalına siber saldırı

Hollanda'da 28 Mart günü, Baby TV isimli çocuklara yönelik yayın yapan kanala, siber saldırı düzenlendi ve yayın kesilerek Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in konuşması yayınlandı.

Hollanda’da geçtiğimiz haftalarda, Baby TV isimli küçük çocuklara yönelik yayın yapan kanala siber saldırı düzenlendi. 28 Mart Perşembe günü gerçekleşen olayda, yayının kesilerek Rus propaganda videolarının ve Rusya Devlet Başkanı Putin’in konuşmalarının yayınlandığı duyuruldu. NU.nl'in haberine göre, söz konusu olayın 'büyük çapta siber saldırıların habercisi' olduğu belirtildi. Güvenlik açığının uydu şirketi Eutelstat üzerinden oluştuğu tespit edildi.

Maastricht Üniversitesi Siber Güvenlik ve Politika Yardımcı Doçenti Mariëlle Wijermars, olayın, uydu televizyonuna yapılan ilk saldırı olması nedeniyle endişe verici olduğunu belirtti ve "Olayın arkasında Rus hackerlar ya da farklı korsan gruplar olabilir. Henüz bir şey söylemek için erken" diye konuştu.

Baby TV yayınlarının aynı tarihde sadece Hollanda’da değil Portekiz ve İskandinav ülkelerinde de saldırıya uğradığı doğrulandı. Söz konusu kanal, Avrupa genelinde çok sayıda ülkede, çocuklara yönelik çizgi film ve animasyon gibi yayınlar sunuyor.

Geri Dön 11 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN