Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Haziran 2024 Cumartesi

Aşırı sağcı Wilders İslam’ı iğrenç olarak nitelendirdi

Hollanda'da aşırı sağcı PVV'nin lideri Geert Wilders, İslam dinini "şiddet içeren, nefret dolu ve iğrenç bir din" olarak tanımladı.

Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlükler Partisi (PVV) lideri Geert Wilders, yeni koalisyonda din eleştirisi ve düşünce özgürlüğü sınırlarını zorlayacağını belirtti. Wilders, son 20 yılda binlerce ölüm tehdidi ve fetva aldığını söyleyerek, sosyal medyada İslam'ı "şiddet içeren, nefret dolu ve iğrenç bir din" olarak tanımladı.

Din eleştirisi maddesi

Kendisine yönelik suçlamalara karşı, Wilders koalisyon anlaşmasında din eleştirisine izin veren maddeyi savundu. Bu madde, eleştirilerine yasal zemin sağladığını ifade etti.

PVV'li bakanlar da eleştirildi

PVV'li bakanlar Marjolein Faber (Sığınma ve Göç) ve Reinette Klever (Dış Ticaret), aşırı sağcı komplo teorisi olan "Büyük Yer Değiştirme" teorisini yaydıkları için eleştirildi. Bu teori, Avrupalı olmayan göçmenlerin yüksek doğum oranlarıyla hızla çoğaldığını ve yerli Avrupalı nüfusun düşük doğum oranları nedeniyle gelecekte azınlık olacağını öne sürüyor.

Geri Dön 29 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN