Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Nisan 2024 Cuma

Asgari ücrete ek zam reddedildi

Hollanda'da Senato, geçici hükûmetin, asgari ücrete ek olarak yapılmasını önerdiği yüzde 1,2'lik zam teklifini reddetti.

Ocak 2024 itibarıyla saatlik asgari ücret uygulamasına geçen ülkede, asgari ücret saat başına 13,27 avro olarak belirlenmişti. Hükûmet, temmuz ayında yapılan enflasyon zammının yanı sıra ek bir zam yapılmasını önermiş ve bu tasarıyı kabul etmişti. Eğer Senato tarafından onaylansaydı, saatlik asgari ücret en az 13,43 avroya yükselecekti.

Senato neden reddetti?

Senato, ek zamların iş piyasaları ve girişimciler üzerinde olumsuz etkiler yaratabileceği ve hazineye olan maliyetin artacağı gerekçesiyle teklifi reddettiğini açıkladı. Hollanda'da sosyal yardımların asgari ücrete endeksli olması nedeniyle, asgari ücretteki her artış hazine için ek bir mali yük oluşturuyor.

Geri Dön 19 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN