Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Ağustos 2023 Çarşamba

Anne Frank’in evine saldırı düzenleyen şüpheli, Hollanda’ya gönderildi

Alman yetkililer, Amsterdam’daki Anne Frank Evi’ne projeksiyonla Yahudi karşıtı söylemler yansıtan şüpheliyi Hollanda otoritelerine teslim etti. 

Savcılık, şüphelinin daha önce de Yahudi karşıtı videolar hazırlayıp yaydığını doğruladı.

Olay, şubat ayında yaşanmıştı. Polonya ve Kanada vatandaşlığı bulunan şüpheli, nisan ayında Polonya’da gözaltına alınmış, ancak soruşturmanın devamında yurt dışına çıkış yasağıyla serbest bırakılmıştı. Yasağa uymayıp Almanya’ya giden şüpheli, Frankfurt’ta tutuklanıp Hollanda’ya gönderildi.

Hollanda’da tutukluluğunun devamına karar verilen şüpheli, 5 Ekim’de Amsterdam’da mahkemeye çıkacak. 

Aşırı sağcılarla bağlantısı olan komplo teorisyenleri, Anne Frank’in günlüğünün sahte olduğunu savunuyor. Söz konusu şüpheli de, günlükte bulunan, ancak İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra icat edilen bir tükenmez kalemiyle yazılmış bir not nedeniyle "Anne Frank, tükenmez kalemin mucididir" söyleminde bulunmuştu. Ancak notun, savaştan yıllar sonra günlüğü analiz eden bir tarihçiye ait olduğu kanıtlandı. 

Geri Dön 30 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN